Świadoma zmiana. Możesz wszystko, ale czy tego chcesz? Za nami drugi warsztat!

Świadome podejmowanie zmian w oparciu o rzeczywiste potrzeby było tematem naszego spotkania w Sopocie. Warsztat w duchu Gestalt poprowadził psychoterapeuta Mikołaj Górny. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób badać swoje potrzeby i jak nie dać się presji z zewnątrz.TEMATYKA WARSZTATU

„Brawo Ty!”, „możesz wszystko!”, „wystarczy tylko chcieć!” – znasz te slogany? Kultura promuje dziś styl życia, w którym dążymy do coraz to nowych celów, często bez zważania na przeszkody i konsekwencje. Samorozwój stał się bardzo aktualnym trendem. I dobrze, jeśli jest źródłem motywacji i upragnionych zmian na lepsze, jeśli pozwala nam zwrócić uwagę na siebie samych – często pierwszy raz od długiego czasu.

Ale co w sytuacji, kiedy ktoś pragnie zmian, ale nie może ich wdrożyć? Co w sytuacji, kiedy pęd jest tak duży, że ciężko ustalić punkt, w którym jestem i kierunek, który obrałem? Co w sytuacji zagubienia, kiedy wszystkie wysiłki są błądzeniem we mgle?

To jest właśnie ta druga strona kultury samorozwoju. Momenty zatrzymania się i odpoczynku postrzegane są jak strata czasu. A przecież są bardzo cenne, by zyskać perspektywę, zbalansować proces zmiany.

Kiedy jest się w podróży ważne jest, żeby czasem zatrzymać się i sprawdzić, w którym miejscu się znajdujemy, dokąd możemy pójść dalej i czy tego chcemy. Może bowiem okazać się, że właśnie niepostrzeżenie dotarliśmy do celu.

 

CO DAŁO NAM SPOTKANIE?

🔹 Zastanowiliśmy się wspólnie nad znaczeniem zmiany w swoim życiu.

🔹 Poznaliśmy proces zmiany i jego elementy.

🔹 Przyjrzeliśmy się bliżej swoim chęciom i potrzebom, z których wynika zmiana.

🔹 Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wykorzystać zdobyte doświadczenie w procesie wdrażania zmian.

🔹 Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób ustalać swoje cele, aby proces dążenia do nich był źródłem motywacji.

 
 

Comments are closed.