Potrzebujemy dobrej jakości opieki psychologicznej. Potrzebujemy wsparcia społecznego, umiejętności budowania trwałych relacji międzyludzkich. Mamy potrzebę rozumienia rzeczywistości. Istotnie. powstało, by o tych potrzebach rozmawiać.

Ruszamy z nową inicjatywą online i w Trójmieście. Zorganizujemy warsztaty z ekspertami, podamy wiedzę psychologiczną w przystępnej formie i – wreszcie – stworzymy okazję do spotkania z samym sobą oraz innymi. Po długich miesiącach przygotowań ruszamy. Z ogromną nadzieją, że do nas dołączycie.

 

Co mówią statystyki i dlaczego miały wpływ na powstanie Istotnie.?

W 2030 roku depresja będzie najczęściej diagnozowaną chorobą, a już za rok uplasuje się na 2. miejscu w tym niechlubnym rankingu Światowej Organizacji Zdrowia. Wypalenie zawodowe trafiło do międzynarodowej klasyfikacji chorób ICD, co oznacza, że WHO poważnie podchodzi do problemu chronicznego stresu w miejscu pracy. Niechęć do życia dotyka coraz młodszych. Policja podaje, że życie odbierają sobie coraz młodsi – m.in. dzieci w wieku 7-12 lat.

Powyższe dane nie są optymistyczne, ale nie wykorzystujemy ich po to, by straszyć. Chcemy jedynie zwrócić uwagę na ważne problemy i dać sobie „pretekst” do działania. Wierzymy, że napędem wszelkich zmian jest świadomość i musimy zrobić co w naszej mocy, by aktywnie ją budować.

 

Co dla Was szykujemy w ramach Istotnie.?

To, co najlepsze! Ale nie bez Waszego udziału. Będziemy Was cyklicznie pytać, czego chcecie się dowiedzieć, z kim porozmawiać i jaka forma przekazywania wiedzy jest dla Was najlepsza.

Istotnie. to przede wszystkim cykliczne warsztaty, do prowadzenia których zaprosimy ekspertów – psychologów i certyfikowanych psychoterapeutów. Informacje znajdziecie na naszym Facebooku oraz w kalendarzu na stronie. Zapraszamy też do indywidualnego kontaktu z każdą z nas.

To również spotkania w nieformalnej atmosferze dla społeczności Istotnie. Miejscem jej codziennych interakcji jest grupa na Facebooku (do której już teraz zapraszamy!), a spotkania będą służyć zacieśnianiu więzi oraz uzyskiwaniu wsparcia w najbardziej naturalnej jego formie – poprzez rozmowy twarzą w twarz.

Blog to kolejna forma naszej działalności. Wierzymy, że w natłoku informacji szukacie wyłącznie merytorycznej wiedzy. Obiecujemy regularnie publikować teksty o tematyce psychologicznej, zawsze z podaniem źródeł i dodatkowej literatury, gdzie możecie zgłębiać wiedzę. Z czasem pojawią się również wywiady i felietony. Tak wiele jest tematów, które chcemy z Wami poruszyć 🙂

Naszym największym marzeniem jest stworzenie dedykowanego miejsca na mapie północnej Polski, gdzie uzyskacie profesjonalną pomoc psychologiczną oraz psychoterapeutyczną. Miejsce otwarte dla wszystkich, przyjazne i odpowiadające na potrzeby ducha oraz ciała.

 

Kim jesteśmy?

Istotnie. tworzą dwie Pauliny. Poznałyśmy się na studiach – połączyła nas psychologia na SWPS w Sopocie i podobna wizja potrzeb społecznych. Zawodowo zajmujemy się komunikacją oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi. Wspólne marzenie, jakim jest Istotnie., chcemy spełniać również – a może przede wszystkim – po ukończeniu całościowego szkolenia psychoterapeutycznego. Więcej przeczytacie w zakładce O NAS.

To, dlaczego łączymy siły i jaki cel nam przyświeca, było dla nas od początku klarowne. Chcemy pomagać Wam w skupieniu na tym, co z Waszego punktu widzenia istotne i być aktywnym towarzyszem tych zmian, które zapoczątkujecie.

Z przyjemnością porozmawiamy! Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu mailowego lub pod kontakt@istotnie.com. Najbardziej aktualne informacje o nas można znaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku i w dedykowanej grupie rozmów o tym, co istotne.

Comments are closed.